Sağlıklı Yaşam

Sağlıklı Yaşam

  • GeAdmUser
  • Genel
  • Yorum yapılmamış

İçeriden iyileştiren mekân: Healin Food
Healin Foods, doğal ve sağlıklı yemeklerden oluşan bir menüye sahip. Restoranın genel müdürü Dr. Pratap’a göre insan, vücudunu önce içeriden dinlendirmeli…
Yüzde yüz sağlık konseptiyle yola çıkan Healin Foods, Teşvikiye’de misafirlerini ağırlıyor. Ancak burası sıradan bir restoran değil; aslında bir wellness merkezinin yeme-içme ayağı. Önümüzdeki zamanlarda açılması planlanan ve Gedik Holding’in bir projesi olan Healin’in genel müdürü özellikle detoks alanında yaptığı çalışmalarla bilinen Dr. Koshlendra Pratap. Healin Foods konsepti de kendisine ait.Mekanın ismi; sağlığın vücudun içinden geldiği, bu yüzden iyileşmenin de içeriden olması gerektiği fikrinden geliyor. Çıkış noktasını ise Dr. Pratap şöyle açıklıyor: “Arabanızı bile yılda bir kere bakıma götürüyorsunuz. Vücut da aynı ve aslında arabadan daha kompleks bir makine. Siz de yılda bir kez detoks yaparsanız, temizlenirsiniz ve yola daha iyi devam edersiniz. Vücudu yalnızca dışarıdan dinlendirmek yetmez. İçinin de dinlenmesi, arınması gerekiyor.” Dr. Pratap’la Gedik Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hülya Gedik’in yolları tam da bu fikir üzerinde birleşmiş. İkili Türkiye’de otantik bir detoks merkezinin eksikliğini fark ederek bu alanda hizmet verecek bir merkez üzerine çalışmaya başlamış. Ancak bu arada daha çabuk hayata geçirebilecekleri Healin Foods projesi doğmuş. Nitekim kişinin sağlıklı bir yaşama geçmesi için öncelikle yeme-içme alışkanlıklarını değiştirmesi gerekiyor.

Doğal, taze, temiz…
Healin Foods’un menüsünde çorbalar, dürümler, burgerler, balık, tavuk ve et yemekleri, kısacası her şey var ama doğal ve sağlıklı olmasına önem verilmiş. Dr. Pratap ve ekibi menüyü oluştururken üç önemli kritere dikkat etmiş: Doğallık, tazelik ve temizlik. Pratap’ın temizden kastı, suda layıkıyla yıkanmış ürünler değil; herhangi bir kimyasal madde içermeyen, doğal ürünler. Pratap bu konudaki hassasiyetini şu şekilde paylaşıyor: “Masanıza gelene kadar yemeklerin neler yaşadığı çok önemli. Bazı yemekler yemeğe benziyor, tadı da var ama aslında yemek değil, yemek gibi bir şey. Biz ürünlerin en doğalını seçiyoruz.” Öte yandan mevsimine göre malzemeler kullanmaya da özen gösteriliyor Healin Foods’da. Mevsim değişiminde o mevsime göre bazı değişiklikler yapılıyor.

“Güvenli bir liman olmak istiyoruz”
Healin Foods, misafirlerine yalnızca sağlıklı yemekler servis etmekle kalmıyor; doğru beslenmenin inceliklerinin tartışıldığı atölyeler de düzenliyor. Çok yakın zamanda sağlıklı ürünlerin satıldığı bir mini-markete de ev sahipliği yapacak. Dr. Pratap, bu konseptle ilgili “Evet, burası bir restoran ama kendimizi bir yeme-içme markası olarak görmüyoruz. Bizim asıl amacımız insanlara bilgi vermek, eğitim vermek. ‘Bakın, böyle bir yol mümkün’ demek. Sağlıklı yaşamak isteyen herkese güvenli bir liman olmak istiyoruz” diyor.

Kaynak :Milliyet